Beliggenhet, allsidighet og profesjonalitet har gjort Ålesund til landsdelen viktigste havn.

Byen har lange tradisjoner som cruisehavn. I 2017 er det forventet at mer enn 128 cruiseskip med godt over 220 000 passasjerer vil legge til havn i byen.

Hvert år eksporteres mer enn 300 000 tonn sjømat over havnen.

Gjestehavnen i Ålesund ligger godt skjermet for vær og vind inne i det vakre Brosundet.

Cruiseanløp

FartøyAnkomstAvgang
Queen Mary 224.08.201724.08.2017
Monarch30.08.201730.08.2017
Koningsdam30.08.201730.08.2017
Celebrity Eclipse31.08.201731.08.2017
Black Watch31.08.201731.08.2017
Monarch04.09.201704.09.2017
Arcadia06.09.201706.09.2017
Seven Seas Navigator07.09.201707.09.2017
Artania10.09.201710.09.2017
ALBATROS12.09.201712.09.2017
Norwegian Jade14.09.201714.09.2017

Værstasjon

Nyhetsarkiv