Beliggenhet, allsidighet og profesjonalitet har gjort Ålesund til landsdelens viktigste havn.

Byen har lange tradisjoner som cruisehavn. I 2016 er det forventet at mer enn 117 cruiseskip med godt over 200 000 passasjerer vil legge til havn i byen.

Hvert år eksporteres mer enn 300 000 tonn sjømat over havnen.

Gjestehavnen i Ålesund ligger godt skjermet for vær og vind inne i det vakre Brosundet.

Cruiseanløp

FartøyAnkomstAvgang
Britannia26.07.201626.07.2016
Albatros27.07.201627.07.2016
Mein Schiff 127.07.201627.07.2016
Seabourn Quest27.07.201627.07.2016
Deutschland28.07.201628.07.2016
Albatros28.07.201628.07.2016
Aidasol29.07.201629.07.2016
Rotterdam03.08.201603.08.2016
Arcadia03.08.201603.08.2016
Star Legend04.08.201604.08.2016
Prinsendam07.08.201607.08.2016
Mein Schiff 107.08.201607.08.2016
Aidasol08.08.201608.08.2016
Berlin09.08.201609.08.2016
MEIN SCHIFF 410.08.201610.08.2016
SERENADE OF THE SEAS10.08.201610.08.2016
Amadea10.08.201610.08.2016
Koningsdam11.08.201611.08.2016
Costa Neoromantica11.08.201611.09.2016
Artania13.08.201613.08.2016
Emerald Princess17.08.201617.08.2016
Aidasol18.08.201618.08.2016
MONARCH19.08.201619.08.2016
Mein Schiff 520.08.201620.08.2016
MONARCH21.08.201621.08.2016
Azura23.08.201624.08.2016
Pacific Princess24.08.201624.08.2016
SERENADE OF THE SEAS24.08.201624.08.2016
SERENISSIMA24.08.201624.08.2016
Koningsdam25.08.201625.08.2016
Aidasol28.08.201628.08.2016
Celebrity Eclipse31.08.201631.08.2016
Artania06.09.201606.09.2016
Aidasol07.09.201607.09.2016
GANN08.09.201608.09.2016
Artania14.09.201614.09.2016
Norwegian Star17.09.201617.09.2016
Aidasol21.09.201621.09.2016
Artania21.09.201621.09.2016

Værstasjon

Nyhetsarkiv